Ερμής Ζωγράφου: «Λύγισε» στην παράταση από την Αθήνα ΄90 με 5-4

Ο Ερμής Ζωγράφου αν και πραγματοποίησε μια πολύ καλή εμφάνιση ηττήθηκε στο κλειστό της Πολιτείας με 5-4 στην παράταση από την Αθήνα ΄90.

Μπορεί το συγκρότημα του κ. Τσακανίκα να προηγήθηκε ακόμη και με 1-3 όμως, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να γυρίσουν το ματς να προηγηθούν με 4-3 και οι φιλοξενούμενοι να ισοφαρίσουν σε 4-4 και να στείλουν το παιχνίδι στην παράταση.

Εκεί η ομάδα του Γιάννη Βρόντου ξεκίνησε δυνατά και μπόρεσε πριν το ημίχρονο να προηγηθεί με 5-4.

Ο Ερμής έχασε πολλές ευκαιρίες ειδικά στο 2ο μέρος της παράτασης αλλά δυστυχώς δεν μπόρεσε να πετύχει κάποιο τέρμα και να στείλει το ματς στα πέναλτι.

Τα γκολ για την Ζωγραφιώτικη ομάδα πέτυχαν οι Αγγελίνας 2, Τσέπας και Κολέντζος.

Ο Ερμής Ζωγράφου ολοκλήρωσε μια επιτυχημένη χρονιά καταλαμβάνοντας την 4η θέση στο Πρωτάθλημα και φθάνοντας μέχρι τα ημιτελικά του Κυπέλλου.